Ponad milion złotych na dodatkowe cele w powiatowej oświacie

3 października 2016

Zarząd Powiatu w Policach przeznaczył dodatkowy milion złotych na funkcjonowanie oświaty w Powiecie Polickim. Stosowną uchwałę podjęli powiatowi radni podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu w Policach.

Dokładnie 1 041 490 zł zostanie przekazane do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki.

  • To są dosyć duże środki. Pochodzą z budżetu Powiatu Polickiego i Funduszu Ochrony Środowiska. Dla przykładu SOSW nr 1 w Policach otrzyma 485 tysięcy złotych, a Domy Dziecka w Policach i Tanowie około 130 tysięcy złotych. Środki przekazaliśmy na cele wskazane przez samych dyrektorów - mówiła podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Podział środków:

83 000 zł - Dom Dziecka w Policach - wyposażenie i remont łazienek oraz pokoi dla dzieci

45 100 zł - Dom Dziecka w Tanowie - wyposażenie i remont pokoi dla dzieci oraz poprawa infrastruktury

130 000 zł - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży - podłączenie instalacji elektrycznej w internacie i podłączenie internatu do kanalizacji oraz poprawa infrastruktury

7 500 zł - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach - projekt dot. naprawy kanalizjacji

485 000 zł - SOSW nr 1 w Policach - docieplenie budynków, projekt rozbudowy sali sportowo-rehabilitacyjnej, remont niewykorzystanej sali sportowej po SOSW nr 2

40 890 zł  - SOSW Tanowo - remont sal lekcyjnych i zakup kserokopiarki

250 000 zł - ZS im. I. Łukasiewicza w Policach - naprawa ogrodzenia i poprawa terenu

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email