RSO – Regionalny System Ostrzegania

Logo Regionalnego Systemu Ostrzegania

Informujemy, iż funkcjonuje aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzegania), gdzie w formie komunikatów na bieżąco podawane są najważniejsze informacje i ostrzeżenia.

Od 1 stycznia 2015 roku usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach działa nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na urządzeniach mobilnych.

Darmowa aplikacja RSO jest obsługiwana przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikacja RSO zawiera:

  • przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne;
  • przegląd  informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy;
  • dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Użytkownik korzystający z aplikacji, ma możliwość wyboru konkretnego województwa. Dzięki temu, może być na bieżąco informowany o danej sytuacji.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. od IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać bezpłatnie ze strony/sklepu, które są dedykowane odpowiedniemu systemowi operacyjnemu:

Google Play,

Apple App Store,

Windows Phone Store.

Więcej informacji odnośnie RSO znajdą Państwo na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  http://www.szczecin.uw.gov.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email