Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

27 lipca 2022

Logo ze strzałkami w różnych kolorach które układają się w koło, w środku widnieje skrót od Centrum Informacji dla Cudzoziemców (CIC)

29 kwietnia 2022 r. Zarząd Powiatu w Policach dokonał wyboru oferty Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego - Fundacji z siedzibą w Mierzynie, na realizację w 2022 r. zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz integracji cudzoziemców pn. „Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim”.

Cel Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

Centrum Informacji dla Cudzoziemców (CIC) w Powiecie Polickim realizuje kompleksowe działania na rzecz cudzoziemców przebywających w powiecie polickim.

Zadaniem Centrum jest świadczenie pomocy cudzoziemcom w aklimatyzowaniu się w Polsce w wymiarze społecznym i zawodowym, jak również budowanie zrozumienia dla potrzeb i problemów cudzoziemców przebywających w powiecie polickim oraz budowanie chęci i gotowości wśród mieszkańców i cudzoziemców do wzajemnej integracji.

Celem  CIC jest pomoc w zakresie prawa rynku pracy, doradców gospodarczych, doradców społecznych oraz Human Resources.

Terminy dyżurów CIC

Podobnie jak w ubiegłym roku, dyżury specjalistów będą odbywały się w punkcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy Placu Bolesława Chrobrego 8 (w wybrane wtorki w godz. 9.00 - 14.00) oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie przy ulicy Weleckiej 13b (w wybrane czwartki w godz. 13.30 - 18.30).

Wszelkie szczegóły terminów dyżurów w miesiącu grudniu:

  1. Harmonogram dyżurów w miesiącu grudniu 2022 r 201 kb (pdf)
  2. Графік змін на грудень 2022 року 202 kb (pdf)
  3. Schedule for December 2022 r 204 kb (pdf)

W ramach działań CIC został uruchomiony dyżurny numer telefonu doradczego 729 871 074 (wraz z kanałem komunikacyjnym na Whatsapp), czynny również w dni poza godzinami pracy punktów informacyjno-doradczych oraz adres e-mail: cic.biuro@gmail.com

Obsługa Centrum Informacji dla Cudzoziemców jest prowadzona w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim.

Pomagamy cudzoziemcom na szeroką skalę- 212 KB (pdf)

We help foreigners on a large scale-178 kb (pdf)

Ми масово допомагаємо іноземцям - 262 KB (pdf)

 

Przewodnik dla cudzoziemców- 662 KB (pdf)

A guide for foreigners 676 KB (pdf)

Путівник для іноземців 703 KB (pdf)

 

 

Tekst: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie/ red. Agnieszka Jaguszewska, Paulina Wiercioch Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie

Drukuj Drukuj Email Email