Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu

3 października 2016

Zarząd Powiatu w Policach poszukuje nowego rozwiązania dla Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu.

  • Zastanawialiśmy się od dłuższego czasu co zrobić z „Podgrodziem”. Rozważamy współpracę z organizacjami, które chciałyby wykorzystywać ośrodek oraz sprzedaż obiektów. Z perspektywy naszych potrzeb byłby to duży zastrzyk finansowy – mówił podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach Starosta Policki Andrzej Bednarek.
  • 1 stycznia 2017 roku to najlepszy moment, aby rozwiązać sprawę Centrum w Podgrodziu. W tym czasie pracownikom kończą się umowy zawarte z Powiatowym Urzędem Pracy. Wtedy też możemy przejąć tych pracowników i zapewnić zatrudnienie w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach dodała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach Mamy już dwie organizacje pozarządowe, które wyraziły zainteresowanie „Podgrodziem”. To Stowarzyszenie Ziemia Warpieńska oraz Przedsiębiorstwo Społeczne Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego.

Są także kupcy, którzy chcieliby w drodze przetargu przejąć ośrodek.

  • To dwa podmioty. Pierwszym jest Szkoła Tańca, która w Podgrodziu prowadzi swoją działalność, a drugim firma reprezentująca w Polsce zagranicznego pośrednika handlu. Niezależnie od ich decyzji, rozpoczęliśmy sporządzanie wyceny całej nieruchomości - mówił Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki.

Obecnie Powiat Policki dokłada rokrocznie około 300 tysięcy złotych do utrzymania Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu.

Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.podgrodzie.pl

Drukuj Drukuj Email Email