- Powiat Policki - https://policki.pl -

Ponad milion złotych na dodatkowe cele w powiatowej oświacie

Zarząd Powiatu w Policach przeznaczył dodatkowy milion złotych na funkcjonowanie oświaty w Powiecie Polickim. Stosowną uchwałę podjęli powiatowi radni podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu w Policach.

Dokładnie 1 041 490 zł zostanie przekazane do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki.

  • To są dosyć duże środki. Pochodzą z budżetu Powiatu Polickiego i Funduszu Ochrony Środowiska. Dla przykładu SOSW nr 1 w Policach otrzyma 485 tysięcy złotych, a Domy Dziecka w Policach i Tanowie około 130 tysięcy złotych. Środki przekazaliśmy na cele wskazane przez samych dyrektorów – mówiła podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Podział środków:

83 000 zł – Dom Dziecka w Policach – wyposażenie i remont łazienek oraz pokoi dla dzieci

45 100 zł – Dom Dziecka w Tanowie – wyposażenie i remont pokoi dla dzieci oraz poprawa infrastruktury

130 000 zł – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży – podłączenie instalacji elektrycznej w internacie i podłączenie internatu do kanalizacji oraz poprawa infrastruktury

7 500 zł – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach – projekt dot. naprawy kanalizjacji

485 000 zł – SOSW nr 1 w Policach – docieplenie budynków, projekt rozbudowy sali sportowo-rehabilitacyjnej, remont niewykorzystanej sali sportowej po SOSW nr 2

40 890 zł  – SOSW Tanowo – remont sal lekcyjnych i zakup kserokopiarki

250 000 zł – ZS im. I. Łukasiewicza w Policach – naprawa ogrodzenia i poprawa terenu

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Print Friendly, PDF & Email [1]