Informacja dla osób bezrobotnych

13 marca 2020

Z uwagi na konieczność zastosowania środków zapobiegawczych w związku z zagrożeniem zachorowań na Covid-19 (koronawirus) Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, iż od dnia 12.03.2020 r. do 31.03.2020 r. obsługa klienta w Dołujach oraz w Kołbaskowie zostaje zawieszona.

Osoby bezrobotne, które posiadają wyznaczony termin wizyty zobowiązane są do kontaktu bezpośrednio z doradcą klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ul. T. Kościuszki 5, telefonicznie bądź mailowo.

Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, że z uwagi na konieczność zastosowania środków zapobiegawczych w związku z zagrożeniem zachorowań na Covid-19 (koronawirus) od dnia 12.03.2020 r. osoby bezrobotne, które posiadają wyznaczony termin wizyty w urzędzie w marcu mogą go przełożyć telefonicznie bądź mailowo na inny termin spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu ze swoim doradcą klienta.

  • Osoby bezrobotne, których nazwiska zaczynają się na literę od A do Ł proszone są o kontakt pod nr telefonu 91 312 32 09, bądź pod adresem email kmonkiewicz@pup.policki.pl;
  • Osoby bezrobotne, których nazwiska zaczynają się na literę od M do Ż proszone są o kontakt pod numerem telefonu 91 312 32 07 lub pod adresem email jgorna@pup.policki.pl.

Pozostałym klientom urzędu, planującym w najbliższych dniach przybycie do urzędu, których sprawa nie wymaga osobistego stawiennictwa, proponuje się kontakt telefoniczny  z pracownikami urzędu pracy, bądź skorzystania z rozwiązań elektronicznych poprzez email sekretariat@pup.policki.pl lub przez portal www.praca.gov.pl

Pracodawcom zalecamy korzystanie z narzędzi teleinformatycznych. Wiele spraw można załatwić zdalnie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub ePUAP. Mniej istotne sprawy, które nie wymagają podpisu można przesyłać drogą emailową lub skorzystać z poczty tradycyjnej.

Ponadto informujemy, że osoby posiadające profil zaufany (epuap) mogą dokonywać rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.praca.gov.pl.
 
Poprzez portal praca.gov.pl osoby bezrobotne mogą także zgłosić np. podjęcie zatrudnienia, rozpoczęcie działalności gospodarczej, wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej lub wniosek o wydanie zaświadczenia.

Drukuj Drukuj Email Email