- Powiat Policki - https://policki.pl -

Informacja dla osób bezrobotnych

Z uwagi na konieczność zastosowania środków zapobiegawczych w związku z zagrożeniem zachorowań na Covid-19 (koronawirus) Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, iż od dnia 12.03.2020 r. do 31.03.2020 r. obsługa klienta w Dołujach oraz w Kołbaskowie zostaje zawieszona.

Osoby bezrobotne, które posiadają wyznaczony termin wizyty zobowiązane są do kontaktu bezpośrednio z doradcą klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ul. T. Kościuszki 5, telefonicznie bądź mailowo.

Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, że z uwagi na konieczność zastosowania środków zapobiegawczych w związku z zagrożeniem zachorowań na Covid-19 (koronawirus) od dnia 12.03.2020 r. osoby bezrobotne, które posiadają wyznaczony termin wizyty w urzędzie w marcu mogą go przełożyć telefonicznie bądź mailowo na inny termin spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu ze swoim doradcą klienta.

  • Osoby bezrobotne, których nazwiska zaczynają się na literę od A do Ł proszone są o kontakt pod nr telefonu 91 312 32 09, bądź pod adresem email kmonkiewicz@pup.policki.pl [2];
  • Osoby bezrobotne, których nazwiska zaczynają się na literę od M do Ż proszone są o kontakt pod numerem telefonu 91 312 32 07 lub pod adresem email jgorna@pup.policki.pl [1].

Pozostałym klientom urzędu, planującym w najbliższych dniach przybycie do urzędu, których sprawa nie wymaga osobistego stawiennictwa, proponuje się kontakt telefoniczny  z pracownikami urzędu pracy, bądź skorzystania z rozwiązań elektronicznych poprzez email sekretariat@pup.policki.pl [3] lub przez portal www.praca.gov.pl [4]

Pracodawcom zalecamy korzystanie z narzędzi teleinformatycznych. Wiele spraw można załatwić zdalnie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl [4] lub ePUAP. Mniej istotne sprawy, które nie wymagają podpisu można przesyłać drogą emailową lub skorzystać z poczty tradycyjnej.

Ponadto informujemy, że osoby posiadające profil zaufany (epuap) mogą dokonywać rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.praca.gov.pl [4].
 
Poprzez portal praca.gov.pl [4] osoby bezrobotne mogą także zgłosić np. podjęcie zatrudnienia, rozpoczęcie działalności gospodarczej, wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej lub wniosek o wydanie zaświadczenia.

Print Friendly, PDF & Email [5]