Świąteczny czas…

23 grudnia 2021

Świąteczna iluminacja na elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Policach, sceneria w śnieżny wieczór.

Kolorowe iluminacje świetlne w witrynach sklepowych, przystrojone ulice, ogrody i budynki, to wszystko zwiastuje nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym szczególnym okresie odbywają się liczne wydarzenia o tematyce świątecznej, począwszy od koncertów, kiermaszów i jarmarków, po spotkania wigilijne w sołectwach, radach osiedlowych, czy innych organizacjach działających na rzecz mieszkańców Powiatu Polickiego.

W części tych wydarzeń udało się uczestniczyć Powiatowi Polickiemu należą do nich m.in. Bieg Mikołajkowy w Policach, spotkania wigilijne w Polickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach, w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach prowadzonym przez Stowarzyszenie Feniks ze Szczecina czy świetlicy środowiskowej w Stobnie.

W tym roku podobnie jak w minionych latach, pamiętano  także o Kombatantach, do których dostarczono ufundowane przez Powiat Policki paczki żywnościowe oraz pulsometry. 

Nie zapomniano również o uczestnikach Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach, Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach, Domu Dziennego Senior +, Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, a także podopiecznych  Polickiego Domu Dziecka. Wraz z życzeniami pięknych świąt Bożego Narodzenia oraz samych radosnych dni w nadchodzącym Nowym Roku, przedstawiciele samorządu powiatowego przekazali im świąteczne upominki.

Święta Bożego Narodzenia  od zawsze kojarzą nam się m.in. z kultywowaniem pewnych  tradycji. Harcerze z Hufca w Policach podjęli się  wyzwania, związanego z  roznoszeniem ognia wiecznie płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane od słowackich skautów w dniu 12 grudnia br. na przejściu granicznym w Łysej Polanie, a następnie w dniach 21-22 grudnia dystrybuowane pośród mieszkańców Powiatu Polickiego.

 

Tekst i Foto:Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email