Zamiejscowe wydziały Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie pozostaną w Policach

23 grudnia 2021

Budynek wydziałów w Policach Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

Zamiejscowe wydziały Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie pozostaną w Policach. Ministerstwo Sprawiedliwości zrezygnowało z planów likwidacji.

W odpowiedzi na apel samorządowców, który 22 listopada br. został przesłany do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, 16 grudnia Ministerstwo poinformowało, że odstąpiło od prac reorganizacyjnych.

Ta decyzja dotyczy wydziałów zamiejscowych Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie - VII Zamiejscowego Wydziału Karnego z siedzibą w Policach oraz XI Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Policach.

  • Pragniemy uwydatnić negatywny społeczny odbiór likwidacji siedziby sądu w Policach wśród mieszkańców gmin powiatu polickiego, uznających takie działanie jako marginalizowanie gmin i samego powiatu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przy reformie samorządowej w 1999 roku, umiejscowienie siedziby sądu w Policach było jednym z argumentów istnienia samorządu powiatowego - pisali samorządowcy w apelu do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Apel podpisali wówczas Starosta Policki, Burmistrzowie Polic i Nowego Warpna, Wójtowie Kołbaskowa i Dobrej, a także Przewodniczący Rady Powiatu w Policach oraz Przewodniczący wszystkich Rad Gminnych.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email