XV Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

19 maja 2017

16 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się XV Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół i ośrodków specjalnych.

W Turnieju wzięły udział drużyny SOSW z Kamienia Pomorskiego, SOSW z Chojny, MOS-u z Waniorowa oraz SOSW nr 1 w Policach.

Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

Indywidualne wyniki turnieju:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Kamil Pitura z SOSW Chojna
II miejsce - Adam Sobierajski Kamień Pomorski
III miejsce - Nikola Wiśniewska Kamień Pomorski

Gimnazja:
I miejsce - Dawid Harbatowicz SOSW 1 Police
II miejsce - Natalia Lisicka SOSW 1 Police
III miejsce - Tomasz Moskaluk SOSW Kamień Pomorski

kategoria Wózki:
I miejsce: Iwo Suchy
II miejsce: Kacper Maćkowiak
III miejsce: Alicja Świątek- Brzeziński

W kategorii młodzieżowej zwyciężyły SOSW 1 Police i SOSW Chojna.

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja SOSW z Kamienia Pomorskiego, drugie miejsce wywalczyła drużyna SOSW nr 1 w Policach, trzecie reprezentanci SOSW z Chojny. 

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii Szkół Gimnazjalnych zajął SOSW nr 1 w Policach, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja SOSW z Kamienia Pomorskiego, natomiast trzecie SOSW z Chojny. 

Drużyny Gimnazjum z SOSW nr 1 z Polic i SOSW w Kamieniu Pomorskim oraz drużyna Szkoły Podstawowej z Kamienia Pomorskiego będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w X Ogólnopolskim Turnieju BRD, który odbędzie się w dniach 29-31 maja w Mikluszowicach.

W uroczystości wręczania nagród i pucharów uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Policach reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email