- Powiat Policki - https://policki.pl -

XV Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

16 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się XV Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół i ośrodków specjalnych.

W Turnieju wzięły udział drużyny SOSW z Kamienia Pomorskiego, SOSW z Chojny, MOS-u z Waniorowa oraz SOSW nr 1 w Policach.

Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

Indywidualne wyniki turnieju:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Kamil Pitura z SOSW Chojna

II miejsce – Adam Sobierajski Kamień Pomorski

III miejsce – Nikola Wiśniewska Kamień Pomorski

Gimnazja:
I miejsce – Dawid Harbatowicz SOSW 1 Police

II miejsce – Natalia Lisicka SOSW 1 Police

III miejsce – Tomasz Moskaluk SOSW Kamień Pomorski

kategoria Wózki:

I miejsce: Iwo Suchy

II miejsce: Kacper Maćkowiak

III miejsce: Alicja Świątek- Brzeziński

W kategorii młodzieżowej zwyciężyły SOSW 1 Police i SOSW Chojna.

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja SOSW z Kamienia Pomorskiego, drugie miejsce wywalczyła drużyna SOSW nr 1 w Policach, trzecie reprezentanci SOSW z Chojny. 

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii Szkół Gimnazjalnych zajął SOSW nr 1 w Policach, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja SOSW z Kamienia Pomorskiego, natomiast trzecie SOSW z Chojny. 

Drużyny Gimnazjum z SOSW nr 1 z Polic i SOSW w Kamieniu Pomorskim oraz drużyna Szkoły Podstawowej z Kamienia Pomorskiego będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w X Ogólnopolskim Turnieju BRD, który odbędzie się w dniach 29-31 maja w Mikluszowicach.

W uroczystości wręczania nagród i pucharów uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Policach reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska. 

Fotogaleria [1]

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]