Gryf Basket Cup po raz kolejny w Powiecie Polickim

18 maja 2017

14 maja na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się turniej Gryf Basket Cup 2017. W turnieju zagrało łącznie 18 ekip w kategorii Open i Integracja.

Jak informują organizatorzy: Gryf Basket Cup 2017 w Policach rozpoczęliśmy na boisku przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej 6 w Policach, a skończyliśmy na hali widowiskowo-sportowej znajdującej się pod tym samym adresem.

Turniej Gryf Basket Cup 2017 w Policach wygrała ekipa „Ready2Fight” (w składzie: Marek Cwelich, Salim Hamdaoui i Karol Kownacki), która w finale pokonała zespół „Bez Nazwy”(w składzie: Bartosz Grynfelder, Kamil Kerl, Robert Szatkowski i Krzysztof Urban). Obie ekipy mają zagwarantowane miejsce w finale Gryf Basket Cup 2017, który odbędzie się w Szczecinie na dachu Galerii Kaskada 18 czerwca. W finale główną wygraną jest awans (dzika karta) do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Koszykówce 3 na 3! 

Trzecie miejsce zdobyła ekipa "Hundi Fam Fam", która w meczu o 3 miejsce wygrała z ekipą "39". 

Gryf Basket Cup w Policach był także wyjątkowym wydarzeniem w Polsce z jednego powodu technicznego. Wszystkie wyniki w kategorii Open były wprowadzane na bieżąco poprzez specjalną aplikację, dzięki czemu wyniki można było śledzić na bieżąco w dowolnym miejscu na świecie przez stronę FIBA - 3x3planet.com. To był pierwszy taki turniej w Polsce!

Zwycięzcą konkursu rzutów za 3 (za 2) został Dawid Musialski z zespołu "Hundi Fam Fam". Z 8 trafieniami wyrównał rekord Kasi Fałat, która osiągnęła taki sam rezultat 19 czerwca 2016 także w Policach na turnieju Gryf Basket Cup 2016.

MVP turnieju został Salim Hamdaoui z ekipy "Ready2Fight". W nagrodę otrzymał statuetkę z wizerunkiem logo gryf Basket Cup. 

Niedzielny turniej odbywał się pod patronatem Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka i Burmistrza Polic Władysława Diakuna. Powiat Policki wraz z Gminą Police wsparł także to wydarzenie finansowo, a Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach udostępnił obiekty sportowe. 

Powiat Policki podczas sportowej imprezy reprezentował Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony organizatora: http://gryfbasketcup.pl/

Fotogaleria

Tekst: Paweł Kryzan/Gryf Basket Cup, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Gryf Basket Cup


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email