XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn.”25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

14 marca 2017

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłosił XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pn. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Założeniem konkursu jest kształtowanie prawidłowych postępowań w sytuacjach zagrożenia życia oraz ma na celu przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. To doskonała okazja do szerzenia i promowania wiedzy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród najmłodszych obywateli, jak również ciekawą i niepowtarzalną formą wyrażania przemyśleń i skojarzeń odnoszących się do postrzegania Straży Pożarnej oraz zawodu strażaka przez dzieci i młodzież.

W związku z powyższym, przebieg eliminacji w Powiecie Polickim będzie koordynował Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach. Termin nadsyłania prac plastycznych, podzielonych na poszczególne kategorie, upływa 31 marca 2017 r. 

Wszelkie informacje dotyczące konkursu (m.in. regulamin) zamieszczone są na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej www.straz.gov.pl

Drukuj Drukuj Email Email