- Powiat Policki - https://policki.pl -

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn.”25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłosił XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pn. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Założeniem konkursu jest kształtowanie prawidłowych postępowań w sytuacjach zagrożenia życia oraz ma na celu przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. To doskonała okazja do szerzenia i promowania wiedzy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród najmłodszych obywateli, jak również ciekawą i niepowtarzalną formą wyrażania przemyśleń i skojarzeń odnoszących się do postrzegania Straży Pożarnej oraz zawodu strażaka przez dzieci i młodzież.

W związku z powyższym, przebieg eliminacji w Powiecie Polickim będzie koordynował Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach. Termin nadsyłania prac plastycznych, podzielonych na poszczególne kategorie, upływa 31 marca 2017 r. 

Wszelkie informacje dotyczące konkursu (m.in. regulamin) zamieszczone są na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej www.straz.gov.pl [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]