XIII Forum Samorządowe

9 lutego 2018

8 lutego odbyło się XIII Forum Samorządowe. Forum odbyło się w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. 

Forum Samorządowe, któremu przewodniczy Cezary Arciszewski, odbywa się raz na kwartał i jest doskonałą platformą wymiany doświadczeń i wdrażania nowych pomysłów w gminach Powiatu Polickiego i w samym Powiecie Polickim.

Podczas XIII Forum Samorządowego podjęto wiele ważnych tematów. To między innymi sprawa obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiono propozycje gminne i powiatowe oraz uzgodniono terminy wydarzeń. 

Zaproponowano także realizację programu walki z otyłością dzieci, który prowadzony będzie wspólnie z SPSK nr 1 w Szczecinie. Poruszono także kwestię budowy miasteczka drogowego w SOSW nr 1 w Policach i wysłuchano informacji dotyczącej zadań, które zgodnie z ustawą "Prawo wodne" nie będą w gestii Powiatu Polickiego. 

Podczas XIII Forum Starosta Policki Andrzej Bednarek przekazał Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Policach st. bryg. mgr inż. Markowi Gendkowi czujki czadu, które zakupił Powiat Policki. Czujki zostaną rozdysponowane wśród Mieszkańców Powiatu Polickiego przez polickich strażaków. 

Akcję "CO chcesz? Nie, dziękuję! Chcę żyć!" wsparli także przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego. 

Kolejne Forum Samorządowe zostało zaplanowane 15 maja br.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email