Pani Beata Karlińska Mecenasem Osób Niepełnosprawnych

8 lutego 2018

30 stycznia br. podczas sesji Rady Miasta Szczecin pani Beata Karlińska została wyróżniona  honorowym tytułem „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych za rok 2017”.  

To wyjątkowe wyróżnienie może być nadane przez Prezydenta Miasta Szczecin osobom fizycznym, osobom prawnym, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucjom nie posiadającym osobowości prawnej, które w sposób wyjątkowy przysłużyły się środowisku osób niepełnosprawnych.  

Laureatka tego wyróżnienia od 25 lat jest Prezesem Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni. To inicjatorka wielu programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Na co dzień  pełni również funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. W swej pracy charakteryzuje się wielkim zaangażowaniem, podejmuje działania związane z organizacją i zarządzaniem w opiece społecznej, w tym propaguje włączenie osób niepełnosprawnych we wszystkie dziedziny życia, tak by mogły w pełni w nim uczestniczyć.

Stawanie każdego dnia wobec ludzkiego bólu, bezsilności, czy innych problemów społecznych wymaga od niej nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również głębokiego zrozumienia, wrażliwości, a zarazem wielkiego serca otwartego na drugiego człowieka.

Serdecznie gratulujemy.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

źródło: pcpr.police.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email