Bal charytatywny „Dla Frani”

11 lutego 2018

2 lutego br. w hotelu Sens w Lubieszynie, odbył się II Bal Charytatywny „Dla Frani”. W ubiegłym roku, podobne wydarzenie zorganizowano z myślą o Victorii Komada, która urodziła się z  wadą  Tibal Hemimelia, polegającej na wrodzonym zaniku lub braku kości piszczelowej.

W tym roku, postanowiono pomóc dwuletniej Frani, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni typu (SMA1), polegającym na stopniowym zaniku mięśni. Choroba niestety jest nieuleczalna.

Obecnie dziewczynka przyjmuje lek, który daje nadzieję na spowolnienie procesu rozwoju choroby. Koszty rehabilitacji i zakup niezbędnego sprzętu do codziennego funkcjonowania są ogromne. Właśnie na ten cel rodzice starają się zebrać fundusze, by choć na chwilę ich córeczka zapomniała o bólu i mogła cieszyć się każdą chwilą. W pomoc w zbieraniu pieniędzy włączyli się mieszkańcy gminy Dobra oraz różne instytucje, w tym Powiat Policki.

Łączny dochód z balu to kwota ponad 25 tysięcy złotych. Biletem wstępu był wcześniejszy zakup cegiełki.  Podczas trwających licytacji, można było kupić m. in. koszulkę Kamila Grosickiego, koszulkę Łukasza Załuski, piłki Pogoni Szczecin oraz liczne vouchery na usługi i zakupy. Swoją obecnością zaszczyciła sama zainteresowana Frania, która każdego uczestnika balu, witała wesołym i szerokim uśmiechem.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „My w Gminie Dobra”.

Tekst: Agnieszka Jaguszewska/ Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: www.dziennikpolicki.pl

Drukuj Drukuj Email Email