20. Ogólnopolski Turniej Badmintona Babolat Cup

12 lutego 2018

17 lutego rozpocznie się Babolat Cup, 20. Ogólnopolski Turniej Badmintona. Dwudniowa impreza będzie mieć miejsce w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, przy ul. Siedleckiej 6 w Policach. Wydarzenie trwać będzie dwa dni.

Przez ostatnie dwie dekady turniej wyrobił sobie znakomitą renomę i z roku na rok gości coraz większą liczbę zawodników. Co szczególnie ważne, przyjeżdżają nie tylko krajowi gracze, ale także ci spoza granic Polski, co dodaje imprezie szczególnego, międzynarodowego charakteru. Podstawowym założeniem organizatorów jest to, aby każda edycja turnieju była lepsza od poprzedniej. Między innymi dlatego, w trosce o komfort uczestników, w ubiegłym roku zdecydowano się na przenosiny do nowoczesnego polickiego obiektu, na terenie którego rozgrywane są obecnie zawody.

– Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że decyzja okazała się strzałem w „dziesiątkę” mówi Krzysztof Bobala, organizator turniejuHala znakomicie spełniła swoją rolę, a nas cieszy, że impreza, w którą włożyliśmy już tyle serca i pracy, z roku na rok jest coraz bardziej chwalona przez zawodników. Mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby i tym razem pozytywnie zaskoczyć i żeby każdy uczestnik turnieju opuszczał Police z uśmiechem i poczuciem satysfakcji.

Jeśli chodzi o stronę sportową, to rozgrywki zostaną podzielone na dwa dni. W sobotę, 17 lutego, będą mieć miejsce zmagania w turnieju głównym oraz w kategorii seniorów. Dzień później na placu gry pojawią się amatorzy. Rywalizacja będzie toczona na dziewięciu boiskach, a w planie imprezy przewidziano zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną.

Formularz zgłoszeniowy do imprezy wciąż jest aktywny, więc chętnych do gry przybywa codziennie. Zapisy zakończą się 13 lutego o godzinie 24:00. – Liczba uczestników wciąż rośnie, ale zakładam, że finalnie będziemy gościć ponad trzysta osób. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w imprezie, ponieważ w ten weekend czeka nas prawdziwe święto badmintona zaprasza Bobala.

Wszystkie szczegółowe informacje (w tym między innymi te dotyczące dokonywania zgłoszeń, wysokości wpisowego, player’s party, cen ewentualnych noclegów i wyżywienia) oraz kontakt do organizatorów znajdują się na stronie internetowej www.turniejbadmintona.pl.

Tekst i Foto: Dominik Kwiatkowski/Grupa Bono


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email