XII Piknik Organizacji Pozarządowych

10 września 2018

Za nami 12. edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych połączona z Narodowym Czytaniem. Wydarzenie zorganizowała Gmina Police i Powiat Policki. 

Piknik odbył się na placu przy ulicy Zamenhofa w Policach. Zaprezentowało się ponad 20 organizacji pozarządowych z terenu powiatu polickiego. Były także atrakcje dla dzieci, pokazy i prezentacje artystyczne, a także impreza na orientację.  Mieszkańcy powiatu polickiego mogli zapoznać się z ofertą organizacji, wziąć udział w zajęciach przez nie organizowanych lub po prostu porozmawiać. 

Swoje stoisko miał również Powiat Policki. Samorząd przeprowadził akcję "Narodowe Czytanie", w której licznie przybyli mieszkańcy, oprócz czytania fragmentów lektury, mogli otrzymać okolicznościową pieczęć na egzemplarzu lektury.

Piknik oficjalnie otworzyli przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Król. 

To już kolejna edycja imprezy, która ukazuje działalność organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Polickiego. Podczas pikniku odbyła się także ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie" oraz koncert "Wszyscy Byliśmy Harcerzami".

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Halina Michalak/Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email