- Powiat Policki - https://policki.pl -

XII Piknik Organizacji Pozarządowych

Za nami 12. edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych połączona z Narodowym Czytaniem. Wydarzenie zorganizowała Gmina Police i Powiat Policki. 

Piknik odbył się na placu przy ulicy Zamenhofa w Policach. Zaprezentowało się ponad 20 organizacji pozarządowych z terenu powiatu polickiego. Były także atrakcje dla dzieci, pokazy i prezentacje artystyczne, a także impreza na orientację.  Mieszkańcy powiatu polickiego mogli zapoznać się z ofertą organizacji, wziąć udział w zajęciach przez nie organizowanych lub po prostu porozmawiać. 

Swoje stoisko miał również Powiat Policki. Samorząd przeprowadził akcję „Narodowe Czytanie”, w której licznie przybyli mieszkańcy, oprócz czytania fragmentów lektury, mogli otrzymać okolicznościową pieczęć na egzemplarzu lektury.

Piknik oficjalnie otworzyli przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Król. 

To już kolejna edycja imprezy, która ukazuje działalność organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Polickiego. Podczas pikniku odbyła się także ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” [1] oraz koncert „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”.

Fotogaleria [2]

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Halina Michalak/Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [3]

 

Print Friendly, PDF & Email [4]