Wyjątkowy czas Świąt Wielkiejnocy

14 kwietnia 2017

Święta Wielkanocne to z jednej strony piękne i pełne tajemnicy obrzędy religijne, a z drugiej - budząca się po zimie przyroda. Te najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie obchodzone są na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Jak każdego roku, na terenie Powiatu Polickiego instytucje działające na rzecz lokalnej społeczności przygotowały spotkania o charakterze świątecznym. Pośród uczestników wydarzeń znajdowali się zarówno członkowie i podopieczni organizacji, jak i m.in. przedstawiciele kościoła i władz samorządowych. Nie zabrakło uroczystości przygotowanych przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny Centrum Integracji Społecznej „SOS” w Szczecinie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach, a także Klub Seniora w Trzebieży i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach.

Szczególnym wprowadzeniem w nastrój Wielkiego Tygodnia było Misterium Męki Pańskiej, już po raz piąty zorganizowane w ruinach klasztoru augustiańskiego w Jasienicy przez parafię pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Zespół Szkół nr 2 w Policach – Jasienicy. Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji publicznych, w tym Powiatu Polickiego oraz Gmin Police i  Nowe Warpno.

W tych szczególnych dniach  nie zapomniano o podopiecznych Dziennego Domu Senior – Wigor w Policach oraz Kombatantach, do których z życzeniami zdrowych i radosnych świąt oraz podarunkami  wybrali się przedstawiciele Powiatu Polickiego.

Powiat Policki wsparł również akcję Fundacji Polskich Wartości, która po raz pierwszy zorganizowała pakowanie paczek wielkanocnych dla dzieci polskich na Litwie.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email