Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

19 kwietnia 2017

To już  XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” organizowana  przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Głównym celem konkursu jest przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej jako profesjonalnej, doskonale przygotowanej do pełnienia swoich zadań formacji. Sztuka i zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje zdarzające się w codziennym życiu, ma uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Konkurs promuje wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia związane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Eliminacje powiatowe w ramach ww. konkursu odbyły się 10 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Policach. Komisja oceniając wykonane prace, brała pod uwagę zgodność  z tematem, poziom artystyczny oraz jakość i estetykę wykonania. Udział w konkursie wzięli uczniowie w wieku od 6 do 13 lat.

Szczegółowe wyniki eliminacji powiatowych, przedstawiają się następująco:

I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Nina Maleńczyk

II miejsce – Daria Pawlik

III miejsce – Nikola Adamczewska

Wyróżnienie – Amelia Piecha

                     – Julia Zmaczyńska

                     – Sandra Miśnik

II grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Wiktor Kalinowski

II miejsce – Natalia Wyłonas

Zwycięskie prace zostały przesłane do udziału w kolejnym etapie konkursu, tym razem na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy autorom najlepszych prac i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Lista laureatów ukaże się w czerwcu 2017 r. na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone w placówkach oświatowych podczas inauguracji nowego roku szkolnego we wrześniu 2017 r.

Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email