Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego

6 września 2017

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego, w której z ramienia Powiatu Polickiego uczestniczyła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Gospodarzami uroczystości byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Burmistrz Dębna Piotr Downar.

W uroczystości wzięli także udział: Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, Zachodniopomorscy Wicekuratorzy Oświaty: Jerzy Sołtysiak i Robert Stępień, przedstawiciele organów prowadzących szkoły i oświatowych związków zawodowych, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych. 

Inauguracja rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie w intencji zachodniopomorskiej oświaty, której przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. 

Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, którą swoimi występami uświetnili uczniowie szkoły. Gospodarze i zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów w stronę środowiska oświatowego: nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkół, uczniów, wychowanków i ich rodziców. Mówili także o dotychczasowych osiągnięciach zachodniopomorskiej oświaty i wyzwaniach, jakie na nią czekają w nowym roku szkolnym. 

Inauguracja była także doskonałym momentem na otwarcie nowej sali komputerowej w szkole, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt, mający umożliwić uczniom ustawiczny rozwój. Uroczystego otwarcia sali komputerowej dokonali: Wojewoda Zachodniopomorski oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tekst i Foto: Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email