XI Piknik Organizacji Pozarządowych w Policach

7 września 2017

W roku 2017 Piknik Organizacji Pozarządowych w Policach odbędzie się już po raz jedenasty, ale po raz pierwszy  Gmina Police organizuje go wspólnie z Powiatem Polickim. Impreza zaplanowana jest na  9 września 2017 r. w godzinach od 12:00 do 16:00,  na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach. Do udziału zgłosiło się ponad 20 organizacji, które zaprezentują się na stoiskach zainteresowanym mieszkańcom. Będą też dodatkowe atrakcje: danie z grilla, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, konkursy z nagrodami.

Doroczny piknik to dla organizacji pozarządowych okazja do przedstawienia swoich osiągnięć, ale przede wszystkim  do pokazania, gdzie można szukać wsparcia w różnych sytuacjach życiowych. Stowarzyszenia, fundacje, kluby, wszelkiego rodzaju  inicjatywy obywatelskie – to zorganizowane grupy, z których każda obejmuje określoną dziedzinę życia społecznego. Jedne zajmują się problemami ludzi chorych, niepełnosprawnych, niedołężnych,  inne – pasjami dzieci, młodzieży lub seniorów, jeszcze inne – opieką nad zwierzętami, troską o ekologię itd.

Impreza daje możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych organizacji. Dotyczy to nie tylko możliwości skorzystania z ich pomocy, ale też wręcz przeciwnie – ofiarowania własnego potencjału dla dobra innych, będących w potrzebie. Na każdym stoisku zwiedzający będą mogli porozmawiać o profilu działalności danej organizacji, otrzymać materiały informacyjne, zostawić kontakt do siebie lub po prostu – popatrzeć i posłuchać. Dlatego organizatorzy serdecznie zachęcają do udziału i życzą wielu miłych, a nade wszystko – użytecznych wrażeń.

Informacje o działalności organizacji pozarządowych dostępne są też na stronie internetowej: www.ngo.police.pl

Drukuj Drukuj Email Email