Aleksander Doba już w Policach!

6 września 2017

5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wierni fani tłumnie zgromadzili się aby przywitać podróżnika w rodzimym mieście. Nie zabrakło braw i łez wzruszeń. Aleksander Doba podczas spotkania w niepowtarzalnym stylu przywitał się i opowiedział o swojej podróży.

Słynnego kajakarza w imieniu mieszkańców Powiatu Polickiego przywitał również Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Nie lada gratką dla przybyłych na spotkanie była również możliwość obejrzenia z bliska kajaka "Olo", którym Olek zrealizował swoje marzenie.

Organizatorem spotkania była Gmina Police.

Przygoda Policzanina z Atlantykiem była możliwa dzięki wsparciu wielu ludzi, w tym instytucji publicznych, którzy uwierzyli mu i zechcieli spełnić jego marzenie. To była podróż wymagająca wiele poświęcenia i determinacji.

Niezwykła charyzma podróżnika i jego dotychczasowe dokonania, dały mu popularność na całym świecie oraz liczne nagrody i wyróżnienia, a także zwróciły uwagę filmowców.   

W 2017 roku powstała ballada filmowa, utrzymana w konwencji kina drogi, w której w charakterystyczny dla siebie sposób Olek opowiada historię z wypraw transatlantyckich.

Producentem filmu pt. "Pogodna Ballada o Olku Dobie - HAPPY OLO" jest Emma Production, a pośród partnerów znajduje się również Powiat Policki.

Premiera produkcji planowana jest w województwie zachodniopomorskim już pod koniec września.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email