W OSP Trzebież ślubowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i podpisano aneks do uzgodnienia o włączeniu trzebieskiej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

3 lipca 2023

Moment ślubowania

W piątek 30 czerwca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży odbyło się ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Tego dnia podpisano także aneks do uzgodnienia o włączeniu trzebieskiej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W uroczystości oprócz Mieszkańców Trzebieży wzięli także udział między innymi Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Tomczyk, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Maciejczyk oraz Radni Rady Powiatu w Policach Małgorzata Siemianowska i Waldemar Echaust.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy aktualnie 19 członków: dziewcząt i chłopców. Przyszli strażacy złożyli ślubowanie na sztandar OSP Trzebież.

Aneks do uzgodnienia o włączeniu trzebieskiej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podpisali Burmistrz Polic Władysław Diakun, Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Maciejczyk i prezes OSP Trzebież Grzegorz Miśkiw.

Podpisany aneks do uzgodnienia rozszerza działalność jednostki o specjalizację w zakresie ratownictwa medycznego do poziomu zaawansowanego i zwiększa standard specjalizacji w zakresie ratownictwa wodnego. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email