Hospicjum w Tanowie ma już 4 lata

3 lipca 2023

Budynek z czerwoną dachówką, przed wejściem do budynku znajdują się schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych

 

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę, tj. 1 lipca br. podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów Tanowo, swoje 4. urodziny obchodziło hospicjum stacjonarne w Tanowie.

Ośrodek został oficjalnie  otwarty 1 lipca 2019 r., a jego budowa trwała cztery lata. Wsparcia przy realizacji inwestycji udzielił m.in. Powiat Policki.

To szczególne miejsce, niezwykle ważne,  pełne empatii i poszanowania godności drugiego człowieka. Wszystkim Pracownikom i Wolontariuszom w imieniu Powiatu Polickiego składam najwyższe wyrazy uznania  i życzenia zdrowia oraz wytrwałości w realizowaniu postawionych celów. Niech dobro, którym na co dzień otaczacie najbardziej potrzebujących wraca do Was ze zdwojoną siłą - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Na co dzień stowarzyszenie prowadzi opiekę stacjonarną, domową oraz poradnię medycyny paliatywnej. Celem działania jest niesienie medycznej i nie medycznej opieki nad osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz udzielanie wsparcia ich rodzinom.

Tekst: Agnieszka Jaguszewska/ Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email