VIII Jesienny Turniej Piłki Nożnej dla SP Tanowo

30 września 2016

W czwartek 29 września odbył się „VIII Jesienny Turniej Piłki Nożnej” organizowany przez SOSW im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie.

Turniej odbył się w Tanowie na boisku "Orlik". To cykliczna impreza wpisana w kalendarz imprez tanowskiego ośrodka. Impreza odbyła się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Policach, a patronat nad turniejem objął Starosta Policki. 

Turniej otworzyła Beata Brzostek - dyrektor SOSW im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie, oraz wicedyrektorki Bogna Otmianowska i Elżbieta Marczak

W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn: SP Tanowo, SP 54 ze Szczecina, ZS nr 9 klasa IA i klasa IB, ZSS nr 9 w Szczecinie oraz organizatorzy turnieju SOSW w Tanowie.

Zespoły podzielono w pierwszej fazie turnieju na dwie grupy. Grupę A zdominowały drużyny ZSS nr 9 ze Szczecina i SP 54, na trzecim miejscu znalazła się klasa IA z ZS nr 9 w Szczecinie. W grupie B zdecydowanie najlepsze były drużyny SP Tanowo i SOSW Tanowo, trzecie miejsce przypadło klasie IB z ZS nr 9 w Szczecinie. Klasy IA i IB rozegrały mecz derbowy o miejsce 5 – 6.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały drużyny SOSW TANOWO i SP 54 ze Szczecina.

W finale turnieju spotkały się zespoły ZSS nr 9 ze Szczecina i SP Tanowo.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – SP TANOWO,

2 miejsce – ZSS nr 9 w Szczecinie,

3 miejsce – SP 54 w Szczecinie,

4 miejsce – SOSW w Tanowie,

5 miejscie – klasa IA z ZS nr 9 w Szczecinie,

6 miejsce – klasa IB z ZS nr 9 w Szczecinie.

Królem strzelców został Jakub Basara z SP Tanowo, a najlepszym bramkarzem turnieju Karol Woźny z SP Tanowo.

Należy nadmienić iż zespół zwycięski stracił w turnieju tylko jedną bramkę. Mecze odbywały się zgodnie z zasadą FAIR PLAY. 

Sportową rywalizację obserwowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Krystyna Wiśniewska.

Fotogaleria

Tekst: Jerzy Trybiński/SOSW Tanowo

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email