Uroczystości w David – Roentgen – Schule w Neuwied

21 lipca 2016

Odejście na emeryturę Dyrektora i Wicedyrektora David – Roentgen - Schule w Neuwied, w roku obchodów jubileuszu 25-lecia współpracy Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach z David – Roentgen - Schule w Neuwied było okazją do wspólnego spotkania 14 lipca.

Dyrektor Johannes Emmerich oraz Wicedyrektor Albert Göppert, a także innych czterech pracowników szkoły odeszło na emeryturę. Z tej okazji w Neuwied oficjalnie podziękowano za pracę tym osobom. Charakter imprezy był bardzo uroczysty, bowiem dyrektorzy niemieckich szkół sprawują swoje funkcje aż do przejścia na emeryturę.

David – Roentgen - Schule w Neuwied współpracuje z Powiatem Polickim i Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W tym roku mija 25 lat współpracy.

  • Z wielkim uznaniem obserwujemy dokonania i zmiany jakie nastąpiły w szkołach dzięki Pana pracy i zaangażowaniu. Dziękujemy za dobrą współpracę, sumienność i życzliwość w wypełnianiu swoich obowiązków, a nade wszystko za naszą przyjaźń – napisali w liście gratulacyjnym Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska - Jesteśmy przekonani, że podejmowane wspólne działania przyczyniły się do efektywnej wymiany doświadczeń oraz zbliżyły uczniów i nauczycieli po obu stronach granicy.

Podczas odbywającej się w Neuwied uroczystości, podsumowano miniony rok szkolny, wysłuchano przemów, podziękowań i gratulacji.

- Wiem, że zadbaliście o to, aby współpraca naszych szkół trwała i rozwijała się. Wyznaczyliście do tego zadania swoich godnych następców. To bardzo ważne i cenne. W imieniu Powiatu Polickiego oraz pracowników i uczniów Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach bardzo za to dziękuję – mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

 

Drukuj Drukuj Email Email