Uczestnicy Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów z wizytą w Starostwie Powiatowym w Policach

25 lipca 2023

Dziś w Starostwie Powiatowym w Policach niezmiernie miło nam było gościć Oliwię Styczyszyn i Fabiana Staniaka, reprezentantów Polski  w Mistrzostwach Europy do lat 15 i do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, a także drugiego  trenera Szymona Pełkę oraz panią Dorotę Styczyszyn,  mamę Oliwii.

Przybyłych na spotkanie gości  przywitali Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski .

Sportowcy, są na co dzień zawodnikami Atletycznego Klubu Sportowego Promień Police oraz uczniami Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Na odbywających się w lipcu br. w Mołdawii mistrzostwach znaleźli się w pierwszej dziesiątce w kategorii do lat 17. 

Fabian Staniak (U17) w ramach debiutu  na międzynarodowej imprezie uzyskał V miejsce z  wynikiem 236 kg w dwuboju (105+131), zaś Oliwia Styczyszyn (U17) VII miejsce z wynikiem 151 kg w dwuboju (66+85).

Cieszymy się, że na terenie naszego powiatu mamy tak utalentowanych sportowców, młodych ludzi, którzy z pewnością mają szansę na kolejne sukcesy. Dumą napawa nas fakt, że to również uczniowie naszej powiatowej placówki. Gratulacje dla Oliwi i Fabiana, a także dla Trenerów. Wyrazy uznania kieruję również do Rodziców, wiem, że uprawianie sportu  w takim wymiarze  wymaga sporego zrozumienia i  zaangażowania również z Państwa strony-mówił Andrzej Bednarek Starosta Policki.

 

Atletyka ciężka ma swoje miejsce w historii Polic,  ale również jak  pokazują nam Oliwia i Fabian  swoją przyszłość, co mnie napawa optymizmem. Dlatego z pewnością będę śledził dalsze ich poczynania w tej dyscyplinie sportu i kibicował na  kolejnych mistrzostwach-mówił Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Dziękując za odwiedziny, Oliwii i Fabianowi, a także wszystkim tym którzy przyczynili się do ich sukcesu, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych!

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Zdjęcia:Paulina Wiercioch/Wydział Informacji Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email