Rozpoczęły się konsultacje z NGO zgłoszeń złożonych w Konkursie Marszałka pn. „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2023”

24 lipca 2023

Złte statuetki na wzór ludzkich sylwetek z napisem NGO, przed nimi duży napis Samorządowy Lider Współpracy NGO

W dniu 21 lipca 2023 r. rozpoczęły się konsultacje zgłoszeń nadesłanych przez samorządy do 11. edycji Konkursu Marszałka pn. ,,Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2023” .

Konsultacjom podlegają zgłoszenia, które spełniły wymogi formalne i będą oceniane merytorycznie przez Komisję Konkursową.

Zapraszamy i zachęcamy organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu polickiego do wyrażenia opinii o współpracy z samorządem powiatowym.

W tegorocznej edycji  konkursu wpłynęły  dwa zgłoszenia  Powiatu Polickiego, z którymi można zapoznać się na  na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego..

Opinie można przesyłać do dnia 11 sierpnia  br.:

  • drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin z dopiskiem „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2023 – Konsultacje” - liczy się data wpływu do urzędu;
  • drogą elektroniczną na adres: eguzikiewicz@wzp.pl

W tegorocznej edycji konsultacjom będą podlegały zgłoszenia w następujących kategoriach:

Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu:

- Gmina Miasto Świnoujście,
- Gmina Miasto Szczecin,
- Gmina Miasto Kołobrzeg.

Powiaty:

- Powiat Choszczeński,
- Powiat Policki,
- Powiat  Myśliborski.

Gminy liczące 15 - 40 tys. mieszkańców:

- Gmina Pyrzyce,
- Miasto Szczecinek,
- Gmina Złocieniec.

Gminy liczące poniżej 15 tys. mieszkańców:

1) gminy miejskie i gminy miejsko – wiejskie:

- Gmina Karlino,
- Miasto Darłowo,
- Gmina Połczyn – Zdrój,
- Gmina Czaplinek,
- Gmina Tychowo,

2) gminy wiejskie:

- Gmina Ustronie Morskie,
- Gmina Świeszyno,
- Gmina Stara Dąbrowa.

Wyrażone opinie dotyczące współpracy poszczególnych samorządów z organizacjami pozarządowymi zostaną zebrane w formie protokołu i uwzględnione w dalszych pracach. Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa, której posiedzenie odbędzie się w sierpniu br.

Uroczyste ogłoszenie wyników, podsumowanie Konkursu, wręczenie statuetek i dyplomów nastąpi we wrześniu br. podczas Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO.

W każdej kategorii zostanie wybrany zwycięski samorząd, który otrzyma statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł z przeznaczeniem na dalszą współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszami, społecznikami.

Zgłoszenia poszczególnych samorządów dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Źródło: Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach/ Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Drukuj Drukuj Email Email