59. Etapowe Regaty Turystyczne wystartowały

24 lipca 2023

Grupa mieszana, mężczyźni, kobiety, przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police w trakcie oficjalnego otwarcia regat.Przy mikrofonie przemawia przedstawicielka Zachodniopomorskiego Oddziału Związku Zeglarskiego, w tle flagi sponsorów i żaglówki zacumowane w porcie. Wietrzny, słoneczny dzień.

22 lipca br.  w sobotę w Marinie w Trzebieży odbyło się uroczyste otwarcie 59. Etapowych Regat Turystycznych organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

To cykliczne wydarzenie  żeglarskie każdego roku cieszy się dużą popularnością. W jego 59. edycji na trasę wyruszyło 60 jachtów łącznie 255 uczestników.

Regaty tradycyjnie odbywają się w ostatnim tygodniu lipca i trwają od soboty do niedzieli następnego tygodnia. Żeglarska rywalizacja w dniach od 22 do 30 lipca odbywać się będzie na akwenach Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej, Morza Bałtyckiego i Zalewu Kamieńskiego, na trasie: Trzebież – Nowe Warpno – Wolin – Świnoujście – Dziwnów – Kamień Pomorski – Dziwnów – Świnoujście – Stepnica – Trzebież.

Wydarzenie zostało wsparte m.in. przez Pomorze Zachodnie, Gminę Police i Powiat Policki.

W oficjalnym otwarciu 59. Etapowych Regat Turystycznych uczestniczyli m.in. przedstawiciele Powiatu Polickiego: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki oraz  Małgorzata Siemianowska Radna Powiatu Polickiego, a także przedstawiciele Gminy Police: Władysław Diakun Burmistrz Polic, Damian Walczak Radny Rady Miejskiej w Policach.

Fotogaleria

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Drukuj Drukuj Email Email