Uczennica SOSW nr 1 w Policach stypendystką Prezesa Rady Ministrów

1 grudnia 2017

Patrycja Mendyk otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach została nagrodzona 27 listopada.

Uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów odbyła się 27 listopada w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomnijmy, że w uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć. Gospodarzem uroczystości był Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

W bieżącym roku szkolnym w całym województwie jest 184 stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Podczas uroczystości, która odbyła się 27 listopada nagrodzono 52 stypendystów z powiatów: polickiego i stargardzkiego oraz Miasta Szczecin.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email