Brązowi medaliści z wizytą w Starostwie Powiatowym

1 grudnia 2017

1 grudnia gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Policach uczestników Mistrzostw Świata w wioślarstwie, które odbyły się na Florydzie w USA. Policko-szczeciński duet Jolanta Majka i Michał Gadowski zdobyli brązowy medal.

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji i podziękowań. Jolanta Majka wraz z trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem opowiadali o swoich przygotowaniach, o specyfice zawodów i przepisach, ale także o wrażeniach jakie odnoszą podczas występów z orzełkiem na piersi.

  • Podczas Mistrzostw Świata w Sarasocie startowaliśmy na nowym dystansie 2000 metrów. Od tego roku jest to dystans paraolimpijski obowiązujący podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Wcześniej rywalizowaliśmy na dystansie o połowę krótszym. Jola i Michał zdobyli brązowy medal, przegrywając srebro po zaciętej walce, zaledwie o sekundę z Ukrainą. Pokonali natomiast dwójkę Chin, srebrnych medalistów paraolimpijskich z Rio de Janeiro 2016 - opowiadał Tomasz Kaźmierczak trener koordynator kadry polskich wioślarzy niepełnosprawnych.

Gratulacje, w imieniu mieszkańców Powiatu Polickiego, złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki i Członek Zarządu Beata Chmielewska. Burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował zdobywcom brązowego medalu w imieniu mieszkańców Polic. W spotkaniu wziął również udział dyrektor SOSW nr 1 w Policach Ryszard Budzisz.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email