V Bieg Mikołajkowy w Policach

30 listopada 2017

W tym roku Gwiazda Betlejemska nieco szybciej pojawi się na niebie, bo już 3 grudnia w zachodniopomorskich Policach odbędzie się najpiękniejsza sportowa Wigila na świecie! Po raz 5. biegacze, zawodnicy Nordic Walking, dzieci, niepełnosprawni i setki kibiców będą mieli okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile podczas Biegu Mikołajkowego w Policach. Motywem przewodnim tegorocznej edycji, jak przystało na urodziny, jest prezent!

V Bieg Mikołajkowy w Policach to urodzinowa edycja największej biegowej Wigilii w Polsce! Nigdzie indziej zawodnicy nie znajdą w formie pobiegowego bufetu aromatycznego barszczu i ręcznie lepionych pierogów, czy też prawdziwego wonnego piernika z marmoladą w pakiecie startowym!

Jak przystało na urodziny, w tym roku Mikołaj przygotował dla wszystkich uczestników bogate pakiety startowe, które zawierać będą: koszulkę techniczną biegu, czapkę Mikołaja, napój Świętego Mikołaja, świąteczny owoc, prawdziwy piernik, kolorowy numer startowy, agrafki, a wszystko to zapakowane będzie w świąteczny worek do biegania! Po pokonaniu określonego dystansu wszyscy uczestnicy, za linią mety otrzymają piękny, świąteczny medal w kształcie prezentu!

Przy wigilijnym stole przygotowanych będzie 999 miejsc dla biegaczy oraz 250 miejsc dla zawodników Nordic Walking. Ponadto w trakcie imprezy odbędzie się po raz kolejny bieg dla osób niepełnosprawnych, Świąteczna Sztafeta Marzeń 4x100m z choinką jako pałeczką oraz II Zimowe Mistrzostwa Grupy Azoty w biegu na 10km. Tradycyjnie jako pierwsze na linii startu staną Krasnale z przedszkoli oraz klas 1-3, które rywalizować będą odpowiednio na dystansie 200 i 400m.

W tegorocznej edycji szczególne miejsce chcielibyśmy poświęcić na rozwój biegu dla osób niepełnosprawnych pod specjalnym patronatem firmy DGS, dzięki czemu chcemy podkreślić jak ważne miejsce w życiu społecznym zajmują Ci, którzy według wszelkich stereotypów są w stanie osiągnąć mniej. Chcemy pokazać, że podziały istnieją tylko w głowach! Nie zapominamy także o tych najbardziej potrzebujących – w tym roku organizowana jest zbiórka suchego prowiantu dla samotnych seniorów z Polic oraz kiermasz ciast, z którego dochód przekazany zostanie na rehabilitację chorej Natalii.

Podobnie jak w ubiegłym roku miejscem startu i mety będzie stadion OSiRu w Policach, a sercem imprezy budynek Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Niezmiennie biegacze pomkną na dwie 5 kilometrowe rundy malowniczymi ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej, natomiast zawodnicy Nordic Walking do przemaszerowania będą mieli dystans o połowę krótszy (1 runda).

Organizatorzy, ze Zbigniewem Pokrzywińskim na czele zapraszają do udziału w tej niezwykłej imprezie sportowej! Wspólnie poczujmy magię Wigilii przed Wigilią!

Imprezę biegową wspiera między innymi Powiat Policki.

Tekst: BBL Team Police

Foto: Kadroaktywnie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email