Stypendia naukowe Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. dla uczniów Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

4 czerwca 2024

4 czerwca br. w siedzibie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police"S.A., podczas uroczystego spotkania, Prezes Zarządu Andrzej Dawidowski wręczył uczniom Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach dyplomy i stypendia naukowe, będące nagrodą za wysokie wyniki w nauce i bardzo dobre oceny z praktyki.
 
Uczniowie kierunku kształcenia Technik Technologi Chemicznej w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, prowadzonej pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., którzy zostali wyróżnieni to Julia, Natalia, Wiktor, Szymon i Bartłomiej.
 
W wydarzeniu udział wzięli m.in. Starosta Policki Shivan Fate, Wicestarosta Policki Damian Walczak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk.
 
Program stypendialny dla uczniów klas patronackich jest bardzo prestiżowy. Jest on nie tylko nagrodą finansową dla najlepszych uczniów, ale daje także szansę dalszego rozwoju i jest motywacją do działania. Daje również szansę na odbycie stażu po zakończeniu nauki, umożliwiając zdobycie doświadczenia w biznesie oraz otrzymaniu dobrej pracy.
 
Współpraca Grupy Azoty Police z polickim Zespołem Szkół trwa od 2014 roku, kiedy to podpisano Porozumienie w sprawie utworzenia nowego kierunku kształcenia w zawodzie Technik Technologii Chemicznej. Od tego czasu oba podmioty regularnie rozszerzają obszar współpracy.
 
 
 
Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Wydział Prezydialny Starostwa Powiatowego w Policach
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email