Powiatowa Gala Laureatów 2024

5 czerwca 2024

4 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się Powiatowa Gala Laureatów, na której wręczono nagrodę Starosty Polickiego, uczniom za osiągnięcia w kategoriach takich jak: społecznik, sztuka, nauka, sport oraz inne osiągnięcia. Uhonorowani uczniowie to laureaci konkursów na szczeblach: powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet światowych. 

Wydarzenie rozpoczęto występem artystycznym jednego z laureatów, ucznia Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, a całość uświetnił pokaz musztry klas mundurowych.

W uroczystości oprócz zaproszonych laureatów, nauczycieli, opiekunów i trenerów, udział wzięli m.in.: przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów gminnych, instytucji i służb Powiatu Polickiego.

Wszystkich zebranych, przywitał gospodarz - Starosta Policki Shivan Fate. Nagrody Starosty Polickiego wręczali uczniom m.in. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Policach Danuta Chylewska-Kęsy, Członek Zarządu Powiatu w Policach Jacek Fabisiak, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Policach Ewa Ignaczak, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach Piotr Maciejczyk i Komendant Powiatowy Policji w Policach Mariusz Bajor.

Nagroda Starosty Polickiego skierowana jest do dzieci i młodzieży uz terenu powiatu polickiego.

Wnioski o nagrodę składane są przez dyrektorów szkół, rodziców lub opiekunów prawnych do Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

 W latach 2016-2023 łącznie takie nagrody otrzymało ok. 1500 uczniów.

Podczas tegorocznej gali wyróżniono blisko 230 uczniów.

 
Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Wydział Prezydialny Starostwa Powiatowego w Policach/red. Agnieszka Jaguszewska
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email