Nasze siatkarki przygotowują się do nowego sezonu w Karpaczu

26 sierpnia 2017

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police od 16 sierpnia przebywają na zgrupowaniu sportowym w Karpaczu. Młode siatkarki kształtują umiejętności siatkarskie i kondycję fizyczną.

Zgrupowanie zostało podzielone na cztery mikrocykle treningowe. Na mikrocykl składają się zajęcia w hali sportowej, siłownia, wycieczka w góry i trening siły biegowej. Uczennice Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach mają już za sobą dwa wejścia na Śnieżkę.

- Za pierwszym razem było dosyć ciężko, pogoda nie sprzyjała. W pewnym momencie zaczął padać deszcz i było zimno, ale pomimo przeciwności udało nam się zdobyć szczyt. Zejście zajęło nam również sporo czasu i straciłyśmy dużo energii. Mimo wszystko jesteśmy z siebie bardzo zadowolone, ale też lekko zmęczone – mówi Emilia Kurnikowska uczennica Gimnazjum SMS Police.

Tegoroczne zgrupowanie w Karpaczu jest pierwszym etapem przygotowań polickich zawodniczek do nowego sezonu. Drugi etap rozpocznie się we wrześniu w Policach i oprócz siatkarskich treningów będzie połączony z przedsezonowymi turniejami, w których uczestniczyć będzie II-ligowa drużyna polickiej szkoły.

- Tradycyjnie w nowym sezonie rywalizować będziemy w II i III lidze kobiet i Szczecińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. W tym roku podejmujemy się nie lada wyzwania, którego nikt do tej pory jeszcze nie zrealizował. Uruchamiamy Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego z hasłem „Przywracamy dzieciom podwórko”. Od nowego roku szkolnego w murach naszej szkoły będzie uczyć się prawie 200 uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum –mówi Leszek Piasecki trener SMS Police.

Zgrupowanie w Karpaczu zakończy się 30 sierpnia. Dziewczęta dostaną kilka dni wolnego i od 4 września wrócą do sportowych zajęć, już w Policach. 

Głównym partnerem i sponsorem SMS Police jest Powiat Policki.

Tekst i Foto: www.smspolice.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email