Ponad 3000 zawodników wzięło udział w Dzikim Weekendzie!

25 sierpnia 2017

W miniony weekend odbyła się jedna z największych imprez biegowych w regionie. Dziki Weekend zgromadził ponad 3000 biegaczy z całej Polski.

Wydarzenie odbywało się na polanie za stadionem lekkoatletycznym przy ulicy Piaskowej w Policach i zostało podzielone na trzy dni. Pierwszego dnia - 18 sierpnia rywalizowano w VII Nocnym Biegu Szlakiem Dzika. Ponad 600 zawodników miało do pokonania dystans 5 kilometrów. Najszybszym w tym biegu okazał się Bartosz Nowicki (18 min. 15 s.)

Drugiego dnia odbył się VI "Bieg Szlakiem Dzika". Na linii startu zameldowało się również ponad 600 zawodników. W tym biegu, na 10 kilometrów, również zwyciężył Bartosz Nowicki. Dystans ten pokonał o czasie 35 minut 47 sekund.

Trzeci dzień, kończący Dziki Weekend, obfitował w II "Ekstremalny Dzikobieg". Prawie 900 zawodników rywalizowało na dystansie 7,5 kilometra. W tym biegu zwyciężył Dawid Dworak, który przybiegł na metę z czasem 45 minut 18 sekund.

Ponadto odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsze Nordic Walking.

Podczas uroczystości wręczania nagród i wyróżnień obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach: Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Głównym partnerem i sponsorem imprezy był Powiat Policki. Organizatorem biegowych zmagań był Klub Biegowy Dzik Police.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL