Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

18 lutego 2021

Plakat akcji Masz Głos zdalnie, masz głos realnie prowadzonym przez Fundację Batorego

Właśnie ruszyła nowa edycja programu Fundacji Batorego - akcja Masz Głos, mająca na celu wsparcie organizacji społecznych i grup nieformalnych, działających dla swoich lokalnych środowisk.

W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych grup społecznych, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie, czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego.

Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców i władze lokalne. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniami na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos.

Wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl i między 15 lutego a 8 marca br. zapisać się do programu.

Udział w akcji Masz Głos trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem.

Najlepiej współpracujące społeczności mieszkańców z władzą samorządową, mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego.

Nagroda przynosi uznanie, jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.

Masz Głos zdalnie, Masz Głos realnie. Działaj lokalnie!

Akcja Masz Głos działa od 2006 roku i dotarła już do 1275 miast w całej Polsce. W 2021 jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.

 

Źródło: Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE/ red. Agnieszka Jaguszewska Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email