Ruszył serwis e-budownictwo

11 marca 2021

Grafika systemu e-budownictwo. Zółty napis e-budownictwo , w tle pracownicy budowlani.

Serwis e-budownictwo został stworzony w celu ułatwienia i usprawnienia obiegu dokumentów w procesie budowlanym. To oficjalna rządowa aplikacja do składania wniosków w procesie budowlanym. Jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą załatwić sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z biura czy domu.

Możliwość składania elektronicznych formularzy jest podzielona na etapy. W pierwszym - od lutego 2021, można złożyć m.in. wniosek o zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, zawiadomienie organu nadzoru budowlanego o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, wniosek o pozwolenie na rozbiórkę, wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę czy też zgłoszenie rozbiórki.


Dodatkowe formularze objęte nowelizacją Prawa budowlanego, w tym w szczególności wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym w formie elektronicznej będzie można złożyć do organu w sposób elektroniczny od lipca 2021 r.

Więcej informacji  jest dostępnych na stronie serwisu e-budownictwo  Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.Źródło: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego/ red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email