Rozpoczęła się rekultywacja i remediacja terenu przy ul. Kamiennej w Policach

10 stycznia 2024

Siedzące osoby przy stole w sali

We wtorek 9 stycznia przedstawiono kolejny etap prac przy ul. Kamiennej w Policach. To rekultywacja i remediacja, która powinna zakończyć się do końca marca.

Wykonawcą tego etapu jest firma REMEA sp. z o.o. Wartość tej inwestycji wynosi 3 996 000,00 zł. Dofinansowanie z Gminy Police wynosi 500 000 zł. 

We wtorkowym wydarzeniu wzięli udział Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Policach Jolanta Pisarska, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Zastępca Burmistrza Polic Maciej Greinert i przedstawiciele firmy REMEA sp. z o.o.

Rekultywacja i remediacja polegać będzie na

  • remediacji zanieczyszczonej części gruntów,
  • wyrównaniu terenu,
  • nawiezieniu ziemi urodzajnej,
  • nawożeniu,
  • introdukcji roślin,
  • pielęgnacji roślin w okresie gwarancyjnym
Wcześniej z terenu przy ul. Kamiennej w Policach zostało wywiezionych prawie 60 tysięcy ton odpadów pozostawionych po firmie Ekorama.
 
Przypomnijmy, że całkowity koszt przedsięwzięcia po podpisaniu aneksu do umowy o dofinansowanie wyniósł 29 765 566,89 złotych, z czego koszty kwalifikowalne 29 764 705,89 złotych, a dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 25 300 000,00 złotych.
 
 

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email