Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018

3 września uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2018/19. Powiat Policki jest organem prowadzącym dla czterech placówek oświatowych. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem przedstawicieli Powiatu Polickiego odbyło się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W murach tej szkoły będzie się uczyć prawie 1 000 uczniów, z czego około 400 to nowi uczniowie. 

W polickiej "Białej" uczniowie mają do wyboru: Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego nr 9 z oddziałami dwujęzycznymi, Liceum Ogólnokształcące, Technikum Zawodowe i Branżową Szkołę I stopnia.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wzięli udział zaproszeni goście, w tym Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Krystyna Wiśniewska.

  • Rozpoczynając nowy rok szkolny mam dla Państwa doskonałe wiadomości. Powiat Policki otrzymał dofinansowanie do funkcjonowania oświaty. Zespół Szkół otrzymał prawie 4 miliony złotych na między innymi tworzenie pracowni naukowych i doskonalenie warsztatu nauczycieli. Dofinansowanie otrzymały także nasze Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. To praca wielu osób: nauczycieli, dyrektorów, osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie w naszym powiecie oświaty. Dziękuję Państwu za to - mówił Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski. 

Nowy rok szkolny zainaugurował zgodnie z tradycją najmłodszy uczeń szkoły, który dzwoniąc dzwonkiem dał znak do rozpoczęcia nauki.

Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki:

  • Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email