Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim WDC AL Polish Cup 2016 oraz Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Dobra

7 kwietnia 2016

2 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mierzynie odbył się Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim WDC AL Polish Cup 2016 oraz Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Dobra.

Na parkiecie zaprezentowali się nie tylko tancerze z Polski, ale także z Rosji, Irlandii, Białorusi, Łotwy, Niemiec i Ukrainy. Jury także było międzynarodowe. Sędziowie przyjechali m.in. z Holandii, Rosji, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Zawody podzielono na trzy części. W pierwszych dwóch odbywały się eliminacje, w których prezentowali się wszyscy zawodnicy. Do konkursu mogli się zgłaszać tancerze w różnym wieku. Prezentowali oni tańce latynoamerykańskie oraz tańce standardowe takie jak foxtrot, quickstep czy walc. Podczas tańca tancerze mogli liczyć na duży aplauz zgromadzonej publiczności.
Trzecia część zawodów to wieczorna gala, podczas której wystąpiły finałowe pary.

Gospodarzem wieczoru była Wójt Teresa Dera i przedstawiciele szkoły Danceclub ze Szczecina. Pary taneczne podziwiali zaproszeni gości, a wśród nich Starosta Policki Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Przewodniczący Rady Gminy Kołbaskowo Zbigniew Szczuplak, Radni Gminy Dobra, Kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, Dyrektorzy Szkół, Sołtysi. Pary tańczyły przy melodiach granych na żywo przez zespół Wood and Brass Band.

W zawodach uczestniczyło ponad 300 par tanecznych z całej Europy. Organizatorem imprezy była Gmina Dobra i szkoła tańca Danceclub Szczecin.

Fotogaleria

Drukuj Drukuj Email Email