Powiat Policki wsparł zakup tomografu komputerowego

27 grudnia 2017

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach podjęto uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dotacja w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczona została na zakup tomografu komputerowego, wartego około miliona złotych, który będzie niedługo dostępny dla mieszkańców Powiatu Polickiego, w SPSK nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, w szpitalu w Policach.

  • Pomimo, że w wielu miejscach budżetu widzimy deficyty, to chyba taka jest cecha każdego zrównoważonego budżetu. Musimy mieć na przykład fundusze na bieżące utrzymanie dróg, na modernizacje dróg, ale musi być też na taką rzecz, jaką bez wątpienia jest pomoc w zakupie tomografu - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Stosowną umowę pomiędzy Powiatem Polickim, a SPSK nr 1 PUM w Szczecinie podpisano w piątek 22 grudnia br. Podczas spotkania obecni byli Dyrektor Szpitala dr n. med. Konrad Jarosz, Rzecznik Szpitala dr n. med. Joanna Woźnicka, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, Sekretarz Powiatu Mirosław Antoniewicz i Skarbnik Powiatu Izabela Wawrzycka.

  • Tomograf już został zakupiony i znajduje się w szpitalu. Trwa teraz adaptacja pomieszczeń, tak aby obsługa pacjentów była jak najbardziej komfortowa. Tomograf już niedługo zostanie udostępniony Mieszkańcom Powiatu Polickiego - mówił Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email