Od Przedszkolaka do Starszaka

24 grudnia 2017

W dniach od 14 do 19 grudnia br., Młodzieżowa Rada Regionu w Policach wraz z wolontariuszami zorganizowała w ramach projektu „Od Przedszkolaka dla Starszaka” szereg akcji  adresowanych zarówno dla najmłodszych jak i  starszych mieszkańców powiatu polickiego.

W dniach 14 i 15 grudnia 2017 r. odwiedzili  pięć przedszkoli w Policach, Tanowie  i Przecławiu.  Uczniowie klas wojskowych oraz policyjnych  zaprezentowali swoje  umundurowanie i wyposażenie. Dzieci wzięły udział w  krótkim szkoleniu z zasad udzielania pierwszej pomocy, a także z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pokazy sztuk walki. W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie, przedszkolaki obdarowały  przybyłych gości laurkami i przytulaskami.

 Druga część akcji, w dniach 18 i 19 grudnia 2017 r., odbyła się w Domu Dziennym Senior-WIGOR w Policach. Dzieci z przedszkola  Nr 5 oraz Nr 9  w Policach, odwiedziły seniorów  i umiliły  ten  wyjątkowy, przedświąteczny czas wspaniałymi występami. Nie zabrakło także pokazów  sportów walki  w wykonaniu podopiecznych Energy Gold Team Police. Maluchy wręczyły Starszakom  przygotowywane wcześniej wspaniałe świąteczne laurki.

Akcja przygotowana przez Młodzieżową Rade Regionu dała wiele satysfakcji zarówno radnym jak i jej adresatom: Starszakom i Przedszkolakom.

Fotogaleria

Tekst: Justyna Kwiecień/Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Sylwia Sowała/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email