Powiat Policki przekazał laptopy do szkół i placówek, dla których jest organem prowadzącym

11 kwietnia 2020

Powiat Policki zakupił sprzęt IT, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli w zdalnej nauce.

Zakupiono 30 laptopów, z których dziewięć przekazano dla rodzin zastępczych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, sześć przekazano dla uczniów Zespołu Szkół w Policach, a po pięć laptopów  przeznaczono dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

Ponadto, zakupiono cztery komputery z przeznaczeniem dla nauczycieli placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki.

Obecnie trwa rozpatrywanie wniosku aplikacyjnego Powiatu Polickiego złożonego w ramach naboru do programu "Zdalna Szkoła" , którego celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W tym programie Powiat Policki może zdobyć maksymalnie 70.000,00 zł.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.  

Ponadto, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zapewniło sprzęt komputerowy dzieciom z Domów Dziecka w Policach i Tanowie, tak by pomóc uczniom w nauce zdalnej. 

Tekst: Agnieszka Bąk/Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach 


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email