Wsparcie dla wychowanków pieczy zastępczej, rodzin zastępczych oraz rodziców biologicznych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

11 kwietnia 2020

Dział Wsparcia i Świadczeń Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach w związku z pandemią koronawirusa oferuje wsparcie dla wychowanków pieczy zastępczej, rodzin zastępczych oraz rodziców biologicznych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

Rodziny zastępcze, które odczuwają potrzebę wsparcia mogą skontaktować się z pracownikami PCPR pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 110 lub 113. Poinformujemy o tym, jak uchronić się przed zakażeniem, a także o tym, jak należy przestrzegać obostrzeń wprowadzanych przez Rząd. Udzielimy również informacji nt. możliwości uzyskania wsparcia różnych instytucji, a także wyjaśnimy, w jaki sposób można załatwić sprawy urzędowe nie wychodząc z domu. Podpowiemy, jak aktywnie spędzić czas wolny w domu z dziećmi w różnym wieku.

Rodziny biologiczne wychowanków Domu Dziecka Police również mogą skontaktować się z pracownikiem PCPR pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 114. Udzielimy porad w zakresie nauczania zdalnego, m.in. podpowiemy, jak korzystać z elektronicznego dziennika lekcyjnego – Librus, Teams Office 365. Poinformujemy również o tym, jak uchronić się przed zakażeniem.

Dodatkowo udzielamy stałego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego wychowankom Domu Dziecka Police oraz rodzinom zastępczym za pomocą aplikacji telekomunikacyjnej Skype

Skype – wyszukać nazwę: Jakub Sinicki (psycholog), Aleksandra Jarzembska (pedagog) po uprzednim umówieniu się pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 108.

Powyższe numery telefonów oraz Skype są dostępne w godzinach: poniedziałek 7:30-16:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-15:00.

Drukuj Drukuj Email Email