Pierwsze Urodziny Dziennego Domu Senior-WIGOR w Policach

7 czerwca 2017

2 czerwca br. odbyły się pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior-WIGOR w Policach. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych i powiatowych, instytucji pomocy społecznej działających na terenie powiatu polickiego oraz osób zaangażowanych w powstanie Domu.

Prezes Stowarzyszenia „Złoty Wiek” Ryszard Budzisz przywitał wszystkich obecnych oraz serdecznie podziękował Koordynatorowi Ośrodka Dorocie Rekść za ten pierwszy rok wspólnej pracy. Podjęcie przez stowarzyszenie prowadzenia Domu było nie lada wyzwaniem. Jednakże z perspektywy minionych dwunastu miesięcy, można śmiało stwierdzić, iż podjęta inicjatywa stworzenia miejsca pobytu dla osób starszych przynosi najlepsze korzyści. Otwarcie w ubiegłym roku Dziennego Domu Senior-WIGOR, to owoc wspólnych starań wszystkich gmin i powiatu polickiego. Spełniły się oczekiwania uczestników i ich bliskich. Będąc w tym miejscu, czują się jak w domu.

W czasie uroczystych przemówień, nie zabrakło słów podziękowań dla wszystkich tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do powstania Domu Senior-WIGOR w 2016 roku.

Podczas uroczystości, w imieniu Powiatu Polickiego wyrazy uznania i życzenia złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach i Edyta Rudecka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich.

Symbolicznego pokrojenia tortu dokonali wspólnie Burmistrz Polic Władysław Diakun i Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Dzienny Dom Senior-WIGOR w Policach znajduje się przy ul. Korczaka 17. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00. Kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 91 486 59 81.

Placówka oferuje szerokie wsparcie i pomoc dla swoich podopiecznych, których w chwili obecnej jest 30 osób. Warto zaznaczyć, iż w ubiegłym roku było tylko 16 miejsc.

Wszelkie informacje o naborze do Domu są dostępne w samej placówce lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach (kontakt z Anną Zaśko tel. 91 42 40 700 wew. 202) oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach pod numerami telefonów: 91 43 28 143 i 91 43 28 116.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email