Rozpoczął się remont drogi w Siadle Górnym

7 czerwca 2017

Informujemy, że rozpoczęły się prace drogowe w Siadle Górnym w Gminie Kołbaskowo. Remontowany odcinek ma około 1 500 metrów.

  • W ramach inwestycji zostanie przebudowana konstrukcja nawierzchni, w Siadle Górnym podłączona zostanie kanalizacja deszczowa i wybudowana ścieżka rowerowa i chodniki. Natomiast poza miejscowością powstanie ciąg rowerowo-pieszy - mówi Magdalena Sochanowska naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Na czas inwestycji odcinek remontowanej drogi został zamknięty dla ruchu pojazdów. Przejazd jest możliwy tylko dla komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców. Inwestor zapewnił objazd remontowanego odcinka drogą krajową do ronda Hakena w Szczecinie i ulicą Floriana Krygiera w Szczecinie. 

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 miliony 342 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Kołbaskowo i 25% z budżetu Powiatu Polickiego. Prace potrwają do 30 września

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Marek Borowiec/Radio Szczecin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email